Oživení tiskárny

A. Nahrát firmware do řídicí desky

Jako první krok k oživení tiskárny je potřeba nahrát firmware do řídicí desky. Postup nahrání firmware je uveden níže na příkladu tiskárny Anet A8 plus, s deskou Arduino:

1. Stáhněte si program Arduino IDE verze 1.8.8 na tomto odkaze: https://www.arduino.cc/download_handler.php?f=/arduino-1.8.8-windows.exe

2. Program spusťte a opět zavřete.

3. Obsah archívu „1.zip" vyexportujte, složku ANET nahrajte do adresáře C:\Users\Vaše uživatelské jméno\Documents\Arduino\hardware (pokud adresář „hardware" chybí, vytvořte jej). (Alternativně také složka „Dokumenty" přes rychlý přístup v průzkumníku.)

4. Obsah archívu "anet-a8--cz.zip" (příp. jiný, dle Vaší konkrétní tiskárny, dostupné zde) vyexportujte. V adresáři Marlin - otevřete soubor Marlin.ino pomocí programu Arduino IDE.

5. V Arduino IDE -> Nástroje -> Spravovat knihovny -> vyhledejte u8glib -> správná je u8glib by oliver (poslední výsledek) a tu doinstalujte.

6. V prostředí Arduino IDE v sekci Nástroje vyberte Vývojovou desku -> Anet (optiboot).

7. Připojte tiskárnu k počítači. V Arduino IDE vyberte Nástroje -> COM port -> odpovídající port Vaší tiskárně. (Zjistíte přes správce zařízení.)

Pozn.: Pokud nemáte v nabídce COM port, nemáte nainstalované ovladače. Ovladače můžete stáhnout zde.

8. Klikněte na ikonku nahrát, program se převede a nahraje do tiskárny.

9. Nyní by měla tiskárna komunikovat v českém jazyce.

 

B. Nastavit proud do motoru

Po připojení k tiskárně pomocí Pronterface (nebo jiné jako Repetier Host, Cura, Simplify3D) je nutné nastavit proud do motoru.

(Ovladače krokového motoru z našeho e-shopu jsou přednastaveny na motor SX17-1005,

proto můžete tento krok přeskočit a vrátit se k němu až v případě doladění proudu).


Na přívodní svorkovnici desky RAMPS, přiložíme mínus elektrodu voltmetru na mínus přívod napájení. Plusovou elektrodu voltmetru přiložíme doprostřed potenciometru.

Vref = IMax * 8 * Rs

Vref je referenční napětí, které měříme.
IMax je maximální proud dle motorů. (Pro motor Microcon SX17-1005: IMax = 1 A)
Rs – je snímací odpor na stepsticku. (Pro A4988: Rs = 0,05 Ω; pro DRV8825 je odpor 0,1 Ω)

Nastavovaná hodnota je Vref = 0,4 V.

V případě nesprávného nastavení proudu bude docházet k přehřívání motoru, jeho nesprávné funkci, ztrátě kroků a dalším problémům. Hodnotu měníme otáčením potenciometru. Ve směru hodinových ručiček napětí zvětšíme, v protisměru napěti do motoru zmenšujeme) Pokud se nám začaly motory pohybovat bez výrazných zvuků, můžeme se pustit do kalibrace rozměrů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info