SBS T-soft filament Orange 1,75mm 750g Filamentarno

SBS T-soft filament Orange 1,75mm 750g Filamentarno

SBS T-soft je polopružný materiál dostupný v průhledných i plných barvách. Hlavní výhodou je, že může být rozpuštěn D-Limonenem nebo též xylenem (běžně dostupné ředidlo S6005). Je tedy možné povrch upravit a dosáhnout podobného vyhlazení jako např u ABS acetonem.

1150 Kč s DPH

Dostupnost: 1-7 dnů

Výrobce: Filamentarno

SBS T-soft je polopružný materiál dostupný v průhledných i plných barvách. Hlavní výhodou je, že může být rozpuštěn D-Limonenem nebo též xylenem (běžně dostupné ředidlo S6005). Je tedy možné povrch upravit a dosáhnout podobného vyhlazení jako např u ABS acetonem.

Vlastnosti materiálu: snadný tisk, konstatní průměr vlákna, částečná pružnost, teplota skelného přechodu 80st.C, při tisku nezapáchá, nedochází k zakalení plastu a po vyhlazení ředidlem nebo D-Limonenem lze docílit dokonalého vyhlazení, průhlednosti a vzhledu skla. Vrstvy při sobě velmi dobře drží a výtisky jsou (při dodržení nastavení) vodotěsné. Materiál neabsorbuje vlhkost. Při tisku se mírně smršťuje 0,2 - 1,2 %. 

Námi doporučené nastavení pro tisk:

Teplota extruderu: 215°C

Teplota podložky: 60°C, podložku ošetřit: ABS juice, PVA juice, Tsoft juice nebo 3Dlacem případně Dimafixem.

Tryska: není třeba žádné speciální trysky (mosaz), doporučený průměr 0,4mm pro běžný tisk, pro "vase" mód alespoň 0,6mm

Rychlost tisku: max 60-80mm/s.

Doporučení pro "vase" mód: 0,8 mm tryska, 0,2 mm vrstva, rychlost 15 mm/s, vylepšení průtoku na 110 %. Tím získáte pěknou jednotnou silnou stěnu. Takto se většina námi tisknutých lahviček ukázala jako vodotěsná.

Poté je nutné výtisk potřít, polít nebo postříkat D-limonenem nebo ředidlem, dokud nepokryje výtisk tenký film. Poté je nutné výtisk dosušit např. fénem (při delším působení D-lemunenu by se výtisk začal rozpouštět).

POZOR: Při použití ředidla je nutné dbát opatrnosti, doporučujeme provádět venku nebo v dobře větraných prostorách a rouškou na ústech.

Více o SBS materiálech se můžete dočíst ZDE.

 

Barva: transparentní, oranžová
Váha materiálu: 0,75 kg
Průměr: 1,75 mm
Přesnost struny: ± 0,05 mm
Teplota podložky: 70 - 90 ° C
Teplota trysky: 220 - 240° C

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info