INNOVATEFIL Nylon PA/CF filament černý 1,75 mm 500 g

INNOVATEFIL Nylon PA/CF filament černý 1,75 mm 500 g

INNOVATEFIL Nylon PA/CF filament černý 1,75 mm 500 g. Tato tisková struna vyniká odolností, která si zachovává své výborné vlastnosti také při vysokých teplotách. Kombinace polyamidových (nylonových) a uhlíkových vláken umožňuje tisk velkých objektů bez deformací.

1800 Kč s DPH

Dostupnost: 1-7 dnů

Výrobce: Innovatefil

Hlavní předností tohoto filamentu je bezesporu schopnost odolávat dlouhodobě teplotám kolem 150°C. Také disponuje velkou přilnavostí mezi vrstvami, což dává tištěnému kusu velkou odolnost a nedochází tak k deformacím ani u tisku dílu větších rozměrů. 


Specifikace:
- Průměr: 1,75 mm (±0,03)
- Pracovní teplota: 240° - 260°C
- Teplota podložky: větší než 60°C
- Rychlost tisku: 30 - 50 mm/s

Teplotní odolnost:
Maximální pracovní teplota - dlouhodobá expozice: 150°C
Maximální teplota - krátkodobá expozice: 180°C

Velikosti balení: M 500g
Recyklovatelné

 

TIPY A DOPORUČENÍ PRO TISK:

1. Ochrana proti vlhkosti

Innovatefil® PA FC se dodává ve vakuovém obalu což zajišťuje dokonalou ochranu proti vlhkosti. Před uzavřením do obalu je vlákno podrobeno nejpřísnější kontrole kvality odvlhčením surového materiálu, kdy je zajištěna vlhkost nižší než 0,02 %.

Po vybalení doporučujeme uchovávat ho v suchém a tmavém prostředí.Jinak může materiál absorbovat až 0,5 % vzdušné vlhkosti, která se následně bude vypařovat při extruzi,což způsobí špatnou povrchovou úpravu.

Pro zachování optimálních tiskových podmínek se doporučuje materiál před použitím ve vlákně 3D tiskárny vysušit. Mnoho tiskových zařízení již tyto systémy sušení obsahuje.


2. Doporučení pro tisk filamentu s karbnovými vlákny

Uhlíková vlákna činí tiskovou strunu velmi abrazivní, takže je nutné použít kalené ocelové trysky nebo jiné tvrzené varianty, což zabrání jejich předčasnému opotřebení.

Doporučujeme použít trysky minimálně o průměru 0,6 mm a výšku tiskové vrstvy nastavit na 0,2 mm nebo větší. Nedodržení těchto doporučení by mohlo způsobit ucpání trysky.

 

3. Udržujte extruder v dobrém stavu

Jakmile je tisk dokončen, je vhodné trysku vyčistit. Pokud tisknete z více různých typů materiálu, je vhodné zvážit výměnu trysky pro každý materiál, aby nedošlo k jeho promíchání.

 

Pro čištění extrudéru doporučujeme použít čistící strunu Smartfil CLEAN.

Barva: černá
Váha materiálu: 0,5 kg
Průměr: 1,75 mm
Přesnost struny: ± 0,03 mm
Teplota podložky: 60 - 100° C
Teplota trysky: 240 - 260° C

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info