PETG 2,85 mm 750 g Oranžová (RAL 2008)

PETG 2,85 mm 750 g Oranžová (RAL 2008)

Nastavení tiskárny: teplota trysky: 210 - 235°C, teplota podložky: 50 - 80°C. Při nepoužívání vlákno skladujte v sáčku, chladnu, suchu a temnu.

499 Kč s DPH

Dostupnost: Skladem <10ks

Výrobce: 3D4MAKERS

PETG je modifikovaný PET, PETG je čirý amorfní termoplast s nižší teplotou tání než PET. PETG filament nepřichází při výrobě do styku s vodou a je ihned vakuově balen.

Popis materiálu:

Mechanické vlastnosti termoplastu PET v sobě kombinují jak vysokou pevnost, tak pružnost. Proto se výborně hodí pro tisk mechanicky namáhaných dílů, u kterých je zároveň kladen nárok na dlouhodobou trvanlivost. Trvanlivost tohoto termoplastu je dána jeho dobrými fyzikálně-chemickými vlastnostmi, jako je vysoký rozsah teplotní odolnosti a odolnost proti chemickým látkám jako jsou rozpouštědla a slabé roztoky kyselin a zásad. Díky nízké teplotní roztažnosti je tento materiál možné tisknout i na tiskárnách bez vyhřívané komory, nebo tiskové desky.

Použití:

Mechanicky namáhané díly-ozubená kola, díly pro modeláře RC, náhradní díly. Tvarové nádoby na jídlo a nápoje. Nádobky na chemické vzorky.

Výpis hlavních vlastností:

Pružnější a pevnější než PLA a ABS Vysoká nárazová odolnost a trvanlivost - vhodný pro mechanicky namáhané díly. Větší teplotní i žárová odolnost než u ABS a PLA. Dobře brousitelný. Odolný proti rozpouštědlům a slabším roztokům kyselin a zásad. Zdravotně nezávadný materiál. Malé smršťování při chladnutí - není nezbytná vyhřívaná podložka nebo komora - za předpokladu, že je podložka namazána nějakým lepidlem - např. KORES.

PETG filament splňuje evropské předpisy ES 1935/2004, ES 2023/2006 a ES 10/2011 o plastových materiálech a předmětech přicházejících do styku s potravinami. Použitá barviva rovněž splňují tyto evropské předpisy.
Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků při tisku, doporučujeme Vám ponechat 3D tiskárnu v místnosti, bez kolísání teploty a proudění vzduchu. Nedoporučujeme místnost, kde lidé spí.

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info