Prusa Research Stavebnice 3D tiskárny ORIGINAL PRUSA I3 MK3S

Prusa Research Stavebnice 3D tiskárny ORIGINAL PRUSA I3 MK3S

Prusa Research Stavebnice 3D tiskárny ORIGINAL PRUSA I3 MK3S

20999 Kč s DPH

Dostupnost: Dočasně vyprodáno

Výrobce: Prusa Research

Nové vlastnosti tiskárny i3 MK3S:

 

- Vyhřívaná magnetická podložka s vyměnitelnými tiskovými pláty s PEI povrchem
- Nová základní deska eins rambo
- Tiché Trinamic drivery s 256 mikrokroky
- Rychlejší tisk: 200+ mm/s
- Bezsenzorový homing pro osy X a Y
- Detekování a zotavení z posunutí vrstev
- Zvýšená tuhost rámu díky výztuhám z extrudovaného hliníku
- Detekce a zotavení ze ztráty přívodu energie
- Lepší chlazení z obou stran objektu
- Volitelné Wi-Fi připojení s podporou Octoprintu
- Podávací kolečka od Bondt - filament je posouván z obou stran
- Optický senzor rozpoznává přítomnost a pohyb struny
- Automatické natažení nově zavedené struny
- Rozpoznání ucpan extruderu
- Větráček extruderu i tiskový větráček sledují rychlost otáček. Když je ventilátor extruderu zablokován, tiskárna zastaví tisk, aby předešla poškození extruderu. - - ---- Totéž platí pro tiskový větráček.
- Velmi tichý větráček Noctua
- Nová sonda P.I.N.D.A. 2 se zabudovaným termistorem -> rychlejší kalibrace teploty
- Termistor kontrolující teplotu okolí u elektroniky

Technické parametry:

- Velký pracovní prostor - 11.025 cm3 (25 x 21 x 21 cm)
- Integrované LCD, tisk z SD karty (8 GB v balení) nebo z PC přes USB
- 0,4 mm tryska (snadno vyměnitelná) pro 1,75 mm filament
- Výška vrstvy od 0,05 mm
- Automatická kalibrace Tiskové plochy
- Vyhřívaná podložka s kompenzací studených rohů = rovnoměrné chladnutí při tisku všech materiálů
- Automatická kompenzace nepřesně složených os tiskové plochy
- Bezúdržbová tisková plocha - žádné sklo, žádné lepidlo, žádný ABS juice
- Podporované materiály -> PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glas, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát ...

 

1 kg PLA struny ZDARMA
Žádné pájení

Pro sestavení této stavebnice 3D tiskárny není nutné žádné pájení. Celá kabeláž je připravena na přesnou délku s osazenými konektory.

 

Vše potřebné v balení
Naše balení je kompletní a to včetně veškerého nářadí potřebného ke stavbě. Nečekáme, že máte plně vybavenou dílnu.

 

Dodávané nářadí v balení:

 

- Špičaté kombinované kleště
- 2 × maticový klíč 13-17
- Plochý šroubovák
- Sada imbus klíčů

 


NEJZAJÍMAVĚJŠÍ VLASTNOSTI NOVÉ ORIGINAL PRUSA I3 MK3S

 


VYMĚNITELNÉ TISKOVÉ PLÁTYV nové magnetické podložce MK52 jsou ukryty vysokoteplotní magnety, které zvládnou udržet na místě speciální tiskové ocelové pláty. Nabízíme tři typy plátů - ocelový tiskový plát s hladkým oboustranným PEI povrchem, oboustranný ocelový tiskový plát s lesklým práškovým PEI povrchem a oboustranný ocelový tiskový plát se zrnitým práškovým PEI povrchem (ten je v základním balení). Další typy plátů bude možné koupit později.

 


TUHOST RÁMUJednou z vlastností, o které zákazníci nejvíce žádali, bylo vylepšení tuhosti rámu. Proto má tiskárna MK3S kompletně přepracovanou osu Y z extrudovaného hliníku. Jedná se tedy o stejnou tuhost rámu jako u jiných tiskáren. Zároveň je přidáno 10 mm na ose Z, dohromady je tedy možný tisk až do výšky 210 mm.

 


TIŠŠÍ A RYCHLEJŠÍ TISKDíky novým driverům Trinamic2130 a větráčku Noctua je MK3S v takzvaném "stealth režimu" extrémně tichá. Ale i v normálním režimu je tisk tišší než u 99% dostupných tiskáren. V normálním režimu je navíc zvýšená rychlost tisku. Nyní dosáhnete rychlosti více než 200 mm/s!

 


HLÍDÁNÍ PŘÍVODU ENERGIETaké už se vám někdy stalo, že jste nechtěně zavadili o napájecí kabel a přišli jste tak třeba o 20 hodin tisku? MK3S vás v těchto případech zachrání! Tiskárna se dokáže plně zotavit ze ztráty energie. Speciální senzor rozpozná přerušení přívodu energie a okamžitě vypne vyhřívání podložky a extruderu. Po obnovení přívodu energie pak můžete v tisku pokračovat.

 


SENZOR FILAMENTUU MK3S je kompletně přestavěný extruder a nový senzor filamentu. Optický senzor je spínán jednoduchou mechanickou páčkou a nezáleží tedy na optických vlastnostech filamentu jako u předchozích modelů. Senzor je rovněž mnohem odolnější než dříve.

 


DETEKCE POSUNUTÝCH VRSTEVDíky nové základní desce EINSY RAMBO s drivery Trinamic je MK3S nejen tichá, ale zvládne i detekovat posunutí vrstev. To zvyšuje celkovou spolehlivost tiskárny a samozřejmě i komfort pro uživatele. Můžete říct konečně sbohem ošklivým tiskům!

 


EXTRUDER BONDTECHExtruder je vylepšen také originálními podávacími kolečky od firmy Bondtech. Jejich výhodou je, že vytlačují filament z obou stran, takže zvyšují sílu vytlačování a hlavně spolehlivost tisku, což oceníte především u flexibilních filamentů. Také tiskový větráček nyní ochlazuje výtisk z obou stran!

 


SONDA P.I.N.D.A. 2MK3S má dva nové termistory. První měří teplotu okolní elektroniky a pomáhá tak předcházet MINTEMP chybám v místnostech, kde teplota klesá pod 15°C. Druhý jsme zabudovali do sondy P.I.N.D.A. 2 a můžeme díky němu kompenzovat teplotní drift, takže první vrstva zůstane vždy na svém místě!

 


TRYSKA E3D V6E3D V6 je populární celokovová tryska známá hlavně díky své spolehlivosti ve vysokých teplotách. MK3S používá speciálně upravený heatbreak vyvinutá společně s firmou E3D. Svou spolehlivost už tryska prokázala v Multi Material upgradu a stále je schopna zajistit skvělý výkon v překvapivé malém balení.

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info