PLA filament 1,75 mm tmavě šedý Devil Design 1 kg

PLA filament 1,75 mm tmavě šedý Devil Design 1 kg

PLA filament 1,75 mm tmavě šedý Devil Design 1 kg. Materiál PLA je nejčastěji používaným materiálem pro technologii tisku FDM, vhodným i pro tisk velkých předmětů.

560 Kč s DPH

Dostupnost: 1-7 dnů

Výrobce: Devil Design

Filamenty polského výrobce Devil Design jsou nabízeny v široké paletě barev, počítačově šedá barva je novinkou od září 2017. Výrobce garantuje tloušťku tiskové struny +/- 0,05 mm. Doporučujeme začínajícím tiskařům, kteří chtějí tisknout barevně bez nutnosti pořizování velkých dražších cívek.  

1kg cívka je vakuově zabalena spolu s pohlcovačem vlhkosti a umístěna v kartonové krabici. 

Hmotnost cívky včetně obalu 1,4 kg. 

 

Vhodnost použití PLA: PLA se snadno se tiskne, je biologicky odbouratelné (tudíž i šetrné k životnímu prostředí). Jde však o materiál, který není vhodný na venkovní použití, degraduje a křehne pokud je vystaven UV záření. Není také teplotně odolný. Již při 30°C - 50°C výtisky měknou a deformují se. Proto není vhodné výtisky vozit v automobilech. PLA je hořlavý materiál. Proto doporučujeme nenechávat tiskárnu při tisku s tímto materiálem dlouhodobě bez dozoru. 

 

Povrchová úprava PLA - materiál není možné snadno obrousit, broušením (třením) vzniká teplo, které způsobuje "táhání" vláken z výtisku. Proto je vhodné při ručním broušení výtisk chladit např. tím, že jej budete brousit pod vodou. Ze stejného důvodu se obtížně do výtisku vrtají díry (opět problém se zahřátím). Materiál je vhodné nastříkat nejprve plničem (používaný v modelařině) a následně obrousit, opět přestříkat a stále dokola až je model pro nás dokonale hladký a poté jej přestříkat barvou. Výsledný model je také možné vložit do "omlílačky" spolu se skořápkami, kameny, zbytky filamentů kousky výtisků a zbavit se tak nežádoucích chyb, zbytků podpor a pod.

 

Lepení PLA: vteřinové lepidlo s aktivátorem ve spreji (někdy postačí i samotné vteřinové lepidlo).

 

Doporučené nastavení tisku PLA: Pro tisk stačí použití běžně používaných trysek (mosaz). Průměr trysky volíme dle jemnosti povrchu jakou chceme dosáhnout,  resp. dle nastavení síly vrstev při tisku. Na toto optimální nastavení existuje přepočtový vzorec, nic méně stačí jednoduché pravidlo +/- 0,2mm - tzn. když chceme tloušťku vrstvy 1,25 mm, neměla by mít tryska větší průměr než 0,3 mm. Při větších vrstvách používáme trysku s větším průměrem, při slabších naopak s menším.

 

Teplota podložky - není nutný výhřev nebo jen pro lepší přilnavost materiálu k podložce do 50°C. 

 

Doporučené nastavení: Teplota tisku: 208°, retrakce 0,8 mm, rychlost 60 mm/s (outline 70%), vrstva 0,2 mm - 0,05 mm. Při použití tiskárny s PEI folii je nutné podložku dobře odmastit. Výsledný výtisk je hladký, poměrně lesklý, bez viditelných chyb.

 

Tisk materiálu PLA s podporami - vhodné podpory pro výtisky jsou ze stejného materiálu tedy PLA nebo PVA (voděrozpustný materiál), není vhodný HIPS.

 

Pro skladování doporučujeme zabezpečit suché prostředí. Při špatném skladování ve vlhkém prostředí pohlcuje vlhkost, což se projevuje při tisku jako bublinky na povrchu.

 

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info