Vzorek FIBER3D Wood - dřevěný filament 1,75 mm 10 m

Vzorek FIBER3D Wood - dřevěný filament 1,75 mm 10 m

WOOD je materiál PLA s příměsí dřeva. Výtisky z tohoto materiálu získají vzhled dřevěných výrobků. Ekologický materiál, který je vyráběn z kukuřičného škrobu. Šetrný k životnímu prostředí. Netoxický a bezpečný. Průměr filamentu: 1,75 mm ± 0,02 mm. Balení obsahuje 10 m struny o průměru 1,75 mm. Dodáván v barvě dřeva. WOOD materiál dodáváme také v 1 kg balení.

29 Kč s DPH

Dostupnost: Dočasně vyprodáno

Výrobce: FIBER3D

Kvalitní tiskový materiál značky FIBER3D.

WOOD materiál s příměsí dřeva pro lepší vzhled výrobků. Vaše výtisky získají vzhled dřevěných výrobků. jedná se o materiál vhodný pro použití do 3D tiskáren. Je velice pevný, při tisku nevylučuje chemický zápach, biologicky odbouratelný (vyroben z obnovitelných přírodních zdrojů). Z materiálu WOOD lze snadnější tisknout velké součástky.

Popis materiálu: PLA, Polylactic acid, kyselina polymléčná je bioplast vyrábený z kukuřičného škrobu. Vlastnosti jsou obdobné jako u plastů, které jsou vyráběny z ropy. WOOD je šetrnější k přírodě než třeba ABS. Jedná se o materiál, který lze rozpustit v tetrahydrofurenu. Při dlouhodobém vystavení acetonu může dojít naleptání povrchu. PLA není nijak zdravotně závadný a je rozložitelný v přírodě (řízené kompostování). Ve srovnání s ABS je pevnost materiálu vyšší, materiál je lépe tisknutelný. WOOD lze aktivně chladit při tisku a také nepotřebuje vyhřívanou podložku. Nevýhodami materiálu jsou nižší teplotní odolnost, větší abrazivnost vůči výstupní trysce a velmi často nutná pomalejší rychlost tisku. Teplota zpracování PLA WOOD je 190 – 220°C.

Povrchová úprava PLA: materiál nelze snadno povrchově upravovat, neboť vzniká teplo, které způsobuje "táhání" vláken z výtisku. Je tedy vhodné chlazení výtisku, např., že jej budete brousit pod vodou. Obdobně také při vrtání děr do výtisku. Materiál je vhodné nastříkat nejprve plničem (používaný v modelařině) a následně obrousit, opět přestříkat a opakovat, dokud není dle Vás povrch dokonale hladký. Závěrem lze výtisk přestříkat barvou. Výsledný model lze také vložit do "omílačky" spolu se skořápkami, kameny, zbytky filamentů, kousky výtisků.

Skladování: doporučujeme zabezpečit suché prostředí. Při špatném skladování ve vlhkém prostředí pohlcuje vlhkost, což se projevuje při tisku jako bublinky na povrchu. Chraňte před teplem.

Hlavní výhody materiálu PLA:

  • malé smršťování při chladnutí-není nezbytná vyhřívaná podložka nebo komora
  • dobrá kvalita výtisků i při tisku na vysoké rychlosti
  • rozpustné v hydroxidu sodném
  • biologicky odbouratelný materiál

Dodáván v barvě dřevo.

10 metrový vzorek (+-1 metr - baleno ručně)

Barva: dřevo
Váha materiálu: 1 kg
Průměr: 1,75 mm
Přesnost struny: ± 0,02 mm
Teplota podložky: 0 - 50° C
Teplota trysky: 190 - 220° C

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Související produkty

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info